A A A

kurs SRC

kurs radiooperatora bliskiego zasięgu SRC wg RYA
Kurs (i egzamin) jest prowadzony w systemie RYA. To szkolenie powszechnie uważane za najbliższe faktycznej praktyce morskiej.

The Royal Yachting Association (RYA) to brytyjska organizacja żeglarska, która wydaje (w języku angielskim) certyfikaty kompetencji należące do najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie. Licencja SRC jest niezbędny przy samodzielnym poruszaniu się po morzu. Komunikacja radiowa to podstawowy sposób zapewnienia bezpieczeństwa na morzu. Kurs Marine Radio pozwala uzyskać wiedzę o sprzęcie radiowym znajdującym się na pokładzie każdego jachtu i o procedurach GMDSS/DSC. Przepisy wymagają, aby w załodze każdego jachtu ktoś posiadał uprawnienia do prowadzenia służby radiokomunikacyjnej – czyli po prostu do zgodnego z procedurami wykorzystania radia. Licencja wymagana na wszelkich akwenach — w tym na Bałtyku i na Adriatyku.

Kurs jest organizowany we współpracy ze Szkołą Żeglarstwa Solent kapitana Tomasza Kosiewicza. Wykładowca (Pan Kapitan Kosiewicz) to osoba, która łączy w sobie wysokie kompetencje merytoryczne z kompetencjami dydaktycznymi. 
Skanuj kod za pomocą urządzenia mobilnego.
2012 - 2021 © Szkola Zeglarstwa OPTY | realizacja: Wdesk