A A A

Rejs Mazury 2014 przed sezonem urlopowym

Mazury przed sezonem są piękne! Świeża zieleń lasów i jeszcze niezbyt zatłoczone porty i czystsze brzegi. Zapraszam na rejs stażowo-integracyjny.

To rejs specjalnie dla byłych kursantów i innych przyjaciół Szkoły. Żeglarstwa „Opty”. Jego celem jest miłe spędzenie mini-urlopu, rozkoszowanie się urokami Mazur ale także zdobycie (przynajmniej dla niektórych) pierwszych doświadczeń w prowadzeniu jachtu w faktycznej żegludze.

Możesz na niego pojechać samemu, możecie pojechać z przyjaciółmi lub z rodziną. Jeżeli nie czujesz się jeszcze na siłach poprowadzić swój jacht samodzielnie, to popłynie z wami doświadczony sternik z uprawnieniami.

Kurs - kursem, ale na rejsie w praktyce przećwiczymy wejścia do portów, cumowanie do leśnych bingud i mini-przystani. Czasem posiedzimy przy ognisku a czasem spędzimy wieczór w tawernie. Przepłyniemy kanały, przejdziemy pod mostami, sprawdzimy w praktyce to co było na zajęciach o śluzowaniu. Jak pogoda będzie właściwa, to przepłyniemy największe polskie jezioro (Jezioro Śniardwy). Słowem szeroki wachlarz mazurskich doświadczeń żeglarskich.

Będzie nas kilka jachtów. (Do publikacji tego artykułu skompletowały się już cztery załogi.) Popłyniemy wspólnie tą samą trasą. Rano przed wyruszeniem będzie omawiana trasa i ewentualnie przewidywane utrudnienia. Będę płynął na sąsiednim jachcie i w razie potrzeby pomogę w kłopotach. 

Na termin naszego rejsu wybraliśmy na 12–18 czerwca 2014 r. (czwartek do środy). Taki termin, bo:
  • już zielono i ciepło (powinno być);
  • jeszcze czysto na brzegach;
  • już funkcjonująca infrastruktura - ale ludzi mniej niż w pełnym sezonie;
  • ceny jachtów niższe niż od Bożego Ciała.
Zainteresowanych proszę o pilny (rezerwacje łódek) kontakt:

Marek Stec
tel. 607631786
kurs@ycopty.pl
Skanuj kod za pomocą urządzenia mobilnego.
2012 - 2020 © Szkola Zeglarstwa OPTY | realizacja: Wdesk